Ukrayna Milli Elmlər Akademiyasının Qeofizika İnstitutu və...
Ukrayna Milli Elmlər Akademiyasının Qeofizika İnstitutu və Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının Kibernetika İnstitutu arasında Anlaşma Memorandumu
18 iyun 2013-cü ildə Ukrayna Milli Elmlər Akademiyasının Qeofizika İnstitutu və Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının Kibernetika İnstitutu arasında beynəlxalq elmi əməkdaşlıq və elmi materiallar və informasiya mübadiləsi, o cümlədən iki təşkilat arasında elmi-tədqiqat təcrübə mübadiləsi təşviq etmək məqsədiylə;; tədqiqatçıların qarşılıqlı səfərləri; birgə keçirilən beynəlxalq konfranslar; birgə tədqiqat layihələri; qarşılıqlı anlaşma və əməkdaşlığın gücləndirilməsi və digər fəaliyyət məqsədilə Anlaşma Memorandumu imzalanmışdır. Bağlanmış memorandumun əməkdaşlıq sahələrinə Kibernetika İnstitutunda yaradılmış robast noise monitorinq texnologiyalarından qeofiziki sahələrdə istifadə edərək RNM ASP stansiyalarında eksperimentlər aparmaq məqsədi ilə tədqiqatlarının və araşdırmaların aparılmağı daxildir

Меморандум о взаимопонимании между Институтом геофизики Национальной академии наук Украины и...
Меморандум о взаимопонимании между Институтом геофизики Национальной академии наук Украины и Институтом кибернетики Национальной академии наук Азербайджана
18 июня 2013 года был заключен меморандум о взаимопонимании между Институтом геофизики Национальной академии наук Украины и Институтом кибернетики Национальной академии наук Азербайджана с целью содействия международному научному сотрудничеству и обмена исследовательским опытом между двумя организациями, включая
обмен научными материалами и информацией; взаимные визиты исследователей; совместные международные конференции; совместные исследовательские проекты; иную деятельность с целью укрепления взаимопонимания и сотрудничества. Областью сотрудничества по заключенному меморандуму является исследование и разработка с целью проведения экспериментов на станциях RNM ASP на основе технологии робастного мониторинга шумов в геофизических полях, разработанной в Институте кибернетики НАНА.