• Həmkarlar təşkilatı
AMEA-nin İdarə etmə Sistemləri İnstitutunun şöbə müdiri, akademik Asəf Haciyev 1-4 Avgust 2018-ci il tarixlərində Avstraliyanin Melbourne şəhərində Monash universiteti və Beynəlxalq Cəmiyyət “Management Sciencs and Engineering Management” tərəfindən təşkil olunan 12-ci “Management Science and Engineering Management” Beynəlxalq konfransında plenar məruzə ilə çıxış etmişdi. Konfransda ABŞ, Avstraliya, Canada, Çin, Yaponiya, Hindistan və digər ölkələrin elmi mərkəzlərindən olan 100 yaxın alim iştrak etmişdi.
Akademik A.Haciyev etdiyi plenar məruzəyə görə konfransın mükafatına layiq görülmüşdür.
Konfrans çərçivəsində Asəf Haciyev yüksək impakt faktoru olan “Omega” jurnalının baş redaktoru Prof. Benjamin Levle Azərbaycan alimlərinin bu jurnalda məqalələrinin çap olunma məsələəsini, Kanadanın Brock universitetinin Prof.Syed Ejaz Ahmedlə və Çinin Chengdu universitetinin Prof. Jiuping Xu ilə birgə elmi araşdırmaların aparılmasını müzakirə etmişdi.
• 14.01.2021
Gənc alim və mütəxəssislər şurası üzvlərinin diqqətinə
• 11.12.2020
“InnoWeek - İnnovasiyalar Həftəsi” çərçivəsində virtual olaraq “Cyber Security Envisioning Workshop” - “Kibertəhlükəsizlik vebinarı” keçiriləcəkdir

Академик Асаф Гаджиев участвовал в 12-ой международной конференции «Управленческие Науки и Инженерный Менеджмент»
04.08.2018 / Конференции, собрания
Академик Асаф Гаджиев, заведующий отделом Института Систем Управления НАНА, принял участие в 12-й международной конференции «Управленческие Науки и Инженерный Менеджмент», организованной Международным Обществом «Управленческих Наук и Инженерного Менеджмента» совместно с Сычуаньским Университетом и Университетом Монаша и проходившей 1-4 августа 2018 года в Мельбурне, Австралия. А. Гаджиев выступил на конференции с пленарным докладом. На конференции присутствовали около 100 ученых из США, Австралии, Канады, Китая, Японии, Индии и других стран.
За свой пленарный доклад академик А. Гаджиев был награжден премией конференции.
В рамках конференции А. Гаджиев обсудил публикации азербайджанских ученых в журнале "Omega", имеющем высокий импакт фактор, с главным редактором этого журнала доктором Бенджамином Левом, а также обсудил с профессором Сайедом Эджазом Ахмедом из Канадского университета Брока и профессором Чэндуского университета в Китае Чжупин Ху проведение совместных научных исследований обсудил совместные научные исследования.