İSİ-nin Gənc Alimlər və Mütəxəssislər Şurasının 2 fevral Gənclər Günü ilə bağlı tədbiri keçirilmişdir
31.01.2020 / Konfranslar, İclaslar, Çıxışlar
31 yanvar 2020-ci il tarixində AMEA-nın İdarəetmə Sistemləri İnstitutunda Gənc Alimlər və Mütəxəssislər Şurası və Təhsil  Şöbəsinin birgə təşkil etdiyi 2 fevral Gənclər Gününə həsr olunmuş tədbir keçirmişdir. Tədbiri  institutun Gənc Alimlər və Mütəxəssislər Şurasının sədri, dosent Rəşad Məstəliyev açaraq Gənclər gününün yaranma tarixindən, əhəmiyyətindən ətraflı danışmışdır. Həmçinin sədr Gənc Alimlər və Mütəxəssislər Şurasının 2019-cu il fəaliyyəti haqqında məlumat vermişdir.
Sonra Gənc Alimlər və Mütəxəssislər Şurasının sədr müavini, i.ü.f.d. Aygün Əliyeva çıxış edərək Ümummilli lider Heydər Əliyevin təməlini qoyduğu Gənclər siyasətindən və hal hazırda bu siyasi istiqaməti laiqincə davam etdirən İlham Əliyevin ölkədə apardığı islahatlardan və gənclərin inkişafı üçün yaradılmış şəraitdən danışaraq, gənclərin bu siyasəti dəstəklədiklərini vurğulamışdır.
İnstitutun Gənc alimləri Nigar Alışzadə və Lamiyə Nəcəfova çıxış edərək, öz uğurlarından ətraflı şəkildə danışmış və bir çox gənclərimiz üçün faydalı olan məlumatları vermişdirlər.
İSİ-nin 2.1 saylı “İdarəetmənin riyazi məsələləri” laboratoriyasının rəhbəri, AMEA-nın professoru, r.ü.e.d. İlqar Məmmədov da çıxış edərək Gənclər gününün əhəmiyyətindən və özünün bu günlə bağlı iştirak etdiyi tədbirlərindən danışaraq gənclərlə xatirələri ilə bölüşmüşdür.
İnstitutun elmi katibi Zəhra Əzizova da çıxış edərək gənclərin fəaliyyəti haqqında daha da ətraflı məlumat vermişdir.
Sonda İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun direktoru, akademik Telman Əliyev çıxış edərək, gənclərimizə uğurlar arzulamış, və  onlara işlərində daha da yüksək səviyyələr əldə etmələri üçün öz tövsiyyələrini vermişdir.

An event of the Council of Young Scientists and Specialists of ICS devoted to Youth Day was held
An event devoted to the Youth Day, 2 February, organized by the Council of Young Scientists and Specialists together with the Department of Education took place at the Institute of Control Systems of ANAS on 31 January 2020. Opening the event, the Chairman of the Council of Young Scientists and Specialists Associate Professor Rashad Mastaliyev spoke about the history of the Youth Day and its significance. He also spoke about the activities of the Council of Young Scientists and Specialists in 2019.
Then the Deputy Chair of the Council, Aygun Aliyeva, PhD (Economics), in her speech spoke about the youth policy laid down by the national leader Heydar Aliyev, the reforms currently being carried out in the country by Ilham Aliyev as a worthy successor of this political line, the conditions for the development of youth, and emphasized that young people support this policy.
Representing the young scientists of our institute, Nigar Alimzade and Lamia Najafova spoke in detail about their achievements and provided useful information for many of our young scientists.
Head of Laboratory 2.1 of ICS "Mathematical control problems", Professor of ANAS Ilgar Mammadov, Dsc (Mathematics), also spoke about the significance of Youth Day and shared his memories of the Youth Day events in which he participated.
The Academic Secretary of the institute Zahra Azizova also spoke in detail about the activities of young scientists and specialists.
In conclusion, Academician Telman Aliev, Director of the Institute of Control Systems, wished success to our youth and gave recommendations for achieving higher level results in their work.